piazola
|
30.11.2007. - 10:51:20
PARDON, KAD ŠIOS MANO MINTYS BUS GANA NENEUOSEKLIOS IR PADRIKOS. BET KĄ NORS TINKAMO GAL IR ATSIRINKSITE...
Su Andrew Haydonu galima diskutuoti.tai tik viena iš daugelio meno interpretavimo meno kritiku pasaulyje formu. man, pavyzdžiui, toks žvilgsnis į mena, atmetant kūrėjo prigimti, kuri akivaizdžiai atsispindi jo mene, yra kiek primityvokas ir ribotas. jei aš , pvz., žvelgiu į meno kūrinį, tai jame užkoduotos idėjos mane nukreipia mastyti apie menininko prigimtį, jo gyvenimo būdą. yra gi homosexualių kūrėjų, kurie kūrė, kuria ir kurs homosexualumą atvirai neišreiškianį meną. Tokie buvo pav,. PRAEITŲ EPOCHŲ DAILNINKAI: L. da Vinčiis, Rafaelis Santis ,Michaelangelo, Michaelangelo da Caravagio ir kt. italų renesasnso bei baroko genialūs meistrai. jų homosexulaumas užkoduotas meno kūrinių vaizdiniuose, simboliuose.bet nėra atvirai perteiktas, nes tai griežtai draudė tuometinės katalikiškosios visuomenės normatyvai , įstatymai. šių paminėtų dailininkų kūrybą bandė analizuoti psichoanalitikai Z. Freudas, K.G. Jungas . tačiau, jie analizę atliko, remdaviesi menininkų ne tiktai kūrinių vaizdiniais, bet ir biografiniais faktais, kurie tik patvirtino šių menininkų prigimties homosexualumą.
dabar gi situacija radikaliai pasikeitė. PERVERSMĄ PADARĖ xix A. PAB. - xx A. PR. dailininkas dekadentas A. Beardsley, O. Vaildas ir kt. kūrėjai, kurie homosexualų turinį mene iškėlė į viešumą labai aukštos prabos menine kūryba, kuri Viktorijos epochos moralės sukaustytoje visuomenėje buvo laikoma amoralia ir išsigimusia. , XX. a. - Vakarų pasaulio kultūroje gėjų meno suklėstėjimo laikas, kuris tebesitesia ligi šiol (Lietuva - atsilikusi, todėl jos omenyje neturiu). užsisilapstine homosexualus menininkai, tokie kaip pvz. suomis Tom Of Finland,pamažu išėjo į viešumą. kūrė atvirai homoerotinio ir pornografinio pobūždio piešinius, komiksus pogrindžio sąlygomis, bet iš pogrindžio , visuomenei vis labiau laisvėjant, buvo išeita. Dalies šių dailninkų menas atvirai ir be surbtilių užuominų išreiškė ir kūrėjo sex tapatybę. todėl jų menas - undegroundo kulturos dalis. tačiau TOM OF FINLAND menas vertinamas dabartiniu meno kritiku neasiejamai nuo kūrėjo asmenybės gyvenimo būdo ir jo homosexualios prigimties - nes visa tai organiskai susijungia - jo kuryba išlpaukia iš jo gyvenimo būdo, iš sexualinių polinkių. Akivaizdu, kad dabar pvz., Tom Of Finland kūrybas nagrinėjama netsiejant nuo jo sexualinės tapatybės. Apie byloje išleisti albumai su meno kritiku straipsniais.
laikai Vakarų kultūros pasaulyje (tiktai ne Isalmiskose salyse) radikaliai pasikeitė. iberalizmas, sexualinės revoliucijos, sexmažumų judėjimai, didžiulė jų tolerancija (turiu omenyje ne Lietuvą), milžiniškos gėjų bendruonemės JAV, Argentinoje , Brazilijoje, UK, Vokietijoje, Ispanijoie ir kt. paskatino naujai pažvelgti į meną, sukurtą homosexulių kūrėjų. o menininkai minėtuose kraštuose savo sex tapatybę gali nevaržomai ir atvirai išreikšti įvairiausiomis kūrybos formomis - šokiu, teatru, literatūra, daile, muzika ir t.t.
Aišku, kad tikras menas visada pakylA virš konkrečių asmeniNio sexualumo TAPATYBĖS RAIŠKOS problemų, įgauną IDĖJINĮ IR FORMOS universalumą ir tai yra jo ilgo išlikimo sąlyga žmonių kultūroje.Tokie yra minėtieji ir nepaminėtieji renesanso, baroko, romantizmo meistrai dailėje, grafikas A. Beardsley,rašytojai O. Vaildas, J. Jenet, M. de Sadas, Anais Nin,fotografas R. Maplethorpe,japonų grafikai Mishima, Sadao Hasegawa, australų fotomeninkas Richard de Chazal ir daugelis kt. didžųjų talentų, genijų...